Darp İddiasıyla Hakkında Hapis Cezası İstenen Cengiz Kurtoğlu Mahkemede Aylık Gelirini Açıkladı

Arabesk müziğin sevilen isimlerinden Cengiz Kurtoğlu’nun, katıldığı bir doğum günü partisinde mekanın işletmecisini darp ettiği yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Bugün mahkeme çıkan Kurtoğlu hakkında 1 yıl 9 aya kadar hapis cezası istendi. Ünlü sanatçı duruşmada aylık gelirinden bahsetti…

Arabesk müziğin en sevilen ve tanınan isimlerinden Cengiz Kurtoğlu, darp iddiası ile gündeme geldi.

Gece Olunca, Küllenen Aşk, Resmini Öptüm de Yattım, Duyanlara Duymayanlara gibi şarkılarıyla tanınan ünlü besteci Cengiz Kurtoğlu, Tolga Yüce’nin doğum günü partisinde yaşadığı tartışma ile gündeme geldi.

Tolga Yüce’nin doğum günü partisi için gittiği mekanda, mekanın işletmecisi Mustada Can ile tartıştığı ve sonrasında yumruk attığı iddia edilmişti.

Yaşanan olaylı gecenin sonrasında işletmeci Mustafa Can, Cengiz Kurtoğlu hakkında şikayette bulundu. Ardından Cengiz Kurtoğlu hakkında ‘Basit yaralama’ ve ‘Hakaret’ suçlarından 7 aydan 3 yıla kadar hapis talebiyle dava açılmıştı. Davanın duruşması bugün İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Sanık Cengiz Kurtoğlu duruşmaya katılırken, şikayetçi Mustafa Can katılmadı. Kurtoğlu duruşma sırasında aylık gelirini de açıkladı.

Kimlik tespiti sırasında ses sanatçısı olduğunu söyleyen Kurtoğlu, ayda 50 bin TL geliri olduğunu açıkladı. Olay günü Tolga Yüce’nin ısrarları ile doğum günü partisine gittiğini anlatan Cengiz Kurtoğlu, doğum günü organizasyonuna Cem Yılmaz, Sezen Aksu gibi pek çok ünlü ismin katılacağının söylendiğini fakat ortamın hiç de beklediği gibi olmadığını dile getirdi.

“Orhan Gencebay için “Samsun çingenesi” dedi.

Yaşananları anlatan Cengiz Kurtoğlu, sinirlerine dokunan birkaç söylemde bulunduğunu ve bunun ardından karşılıklı bir şekilde bağrışmaya başladıklarını söyledi. 

‘Nereli olduğunu ifade ederken birden sıra Orhan Gencebay’a geldi. Benim yüzüme bakarak Orhan Gencebay için ‘Samsun çingenesi’ dedi. Ortam biraz gerildi. Daha sonra İbrahim Tatlıses ve Ümit Besen’e konuyu getirdi. Kahkaha atarak ‘Bunların hiçbiri sanatçı değil, Türkiye’nin tek sanatçısı Ciguli’ dedi.’

Kendisinin herhangi bir kötü söz söylemediğini ya da fiziksel temasta bulunmadığını söyleyen Cengiz Kurtoğlu, “Tartışma bitti oradan ayrıldık ertesi gün emniyete ifadeye gittim.” dedi.

Hakim, Kurtoğlu’nun soruşturma sırasında verdiği ifadesinde ittirdiği yönünde bir beyanı olduğunu dile getirince ünlü sanatçı şu şekilde yanıt verdi:

‘Soruşturmada verdiğim ifade doğrudur. Sadece elimle ittim. Elimde herhangi bir cisim yoktu. Katılanın yüzüne bıçakla vurduğum iddiasını kabul etmiyorum. Yaralama ve hakaret suçlarını kabul etmiyorum.’

Cengiz Kurtoğlu hakkında 1 yıl 9 aya kadar hapis isteniyor.

Adli Tıp Kurumu’ndan alınan rapor incelendiğinde, Mustada Can’ın yüzünde herhangi bir sabit iz olmadığı kayıtlara geçti. Duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasını sundu. Mütalaada, Cengiz Kurtoğlu’nun haksız tahrik altında ‘hakaret’ ve ‘basit yaralama’ suçlarından 5 yıldan 1 yıl 9 aya kadar hapisle cezalandırılması talebinde bulundu.

Cengiz Kurtoğlu ise konu hakkında duruşma çıkışı “Duyanlara, duymayanlara” diyerek şarkısından atıfta bulundu.

Mahkeme, taraflara mütalaaya savunma hazırlamaları adına süre vererek duruşmayı erteledi. Cengiz Kurtoğlu ise basın mensuplarının tüm sorularına ‘Duyanlara, duymayanlara’ dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 22 Kasım 2021 tarihinde gerçekleşen doğum günü partisinde Mustafa Can ve Cengiz Kurtoğlu’nun aynı masada oturduğu ve tanıştıkları yer aldı.

Doğum günü organizasyonunda tanışan ve aynı masada oturan ikilinin arasındaki konuşmalarda, Orhan Gencebay hakkında söylenenler Cengiz Kurtoğlu ile Mustafa Can arasında gerginlik yaşanmasına yol açtı. Cengiz Kurtoğlu’nun, Mustafa Can’a yönelik küfür ve hakarette bulunduğu, aynı zamanda yumruk attığı belirtildi. İddianamede yer alanlara göre Kurtoğlu’nun elinde bıçak vardı ve bu şekilde saldırıda bulundu. Fakat olay yerindeki kameralar incelendiğinde iddianın asılsız olduğu ortaya çıktı. 

Cengiz Kurtoğlu’nun ifadesinin yer aldığı iddianamede ise Mustafa Can’ı uygun bir dilde uyardığı fakat hakaretlere devam etmesi dolayısıyla eliyle ağzını kapattığı, bu sebepten dolayı tırnağının çizmiş olabileceği belirtildi.

??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x