Yıldıray Oğur: Denizbank ile Fatih Terim, günlerdir medya üzerinden devam eden haber savaşları sonunda ilk kez karşı karşıya geldi

Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın futbol dünyasının tanınmış isimlerinin yer aldığı dolandırıcılığa yönelik  başlattığı soruşturmaya ilişkin Denizbank’ın yaptığı açıklamaya işaret ederek, “Bankalar ciddi ve soğuk kurumlardır. Kullandıkları formal dil güvenilirliklerinin bir parçasıdır.

Denizbank’ın günlerdir ayrıntıları konuşulan dolandırıcılık skandalındaki açıklaması ise bu formal dilin dışında, bir bankadan duymaya pek alışık olmadığımız polemikçi, suçlayıcı bir üslupla yazılmış, hatta özel görüşmeleri ifşa eden, tape dökümlerine yer veren bir açıklama olarak bir ilk olabilir” diye yazdı.

Denizbank ile Fatih Terim‘in günlerdir medya üzerinden devam eden haber savaşlarında ilk kez karşı karşıya geldiklerini kaydeden Oğur, “Bankanın ulaşamadığı şube müdürüne Arda Turan’ın ulaşması da ilginç. Çünkü daha sonra ifadeye gelmesinden anlaşılıyor ki Seçil Erzan aslında bankasından kaçmıyor. Peki ne fikrini değiştiriyor? Burası da meçhul” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x