Sinan Ateş Dosyasında Skandal Olay! Ülkü Ocakları Yöneticisi Başsavcıyı Tehdit Etti: Gözaltına Alındı

Sinan Ateş soruşturmasında skandal bir olay yaşandı. Ankara Başsavcısı ve soruşturma savcısının tehdit edilmesine ilişkin Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Mert Kerim Ejder gözaltına alındı.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in Ankara’da öldürülmesine ilişkin soruşturmada, yeni gelişmeler yaşandı.

DW Türkçe’den Alican Uludağ’ın haberine göre, Sinan Ateş cinayeti soruşturmasında şüpheli olan dönemin MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un cinayetten hemen sonra eski Ülkü Ocakları yöneticisi Tolgahan Demirbaş tarafından Face Time üzerinden arandığı öğrenildi.

Tolgahan Demirbaş’ın Olcay Kılavuz’un evinde gözaltına alınıp alınmadığı tartışmasına ilişkin savcılığın da özel araştırma yürüttüğü öğrenildi.

Bu kapsamda ek ifadesi alınan Demirbaş’ın ifadesinde Kılavuz’un evinde gözaltına alınmadığını söylediği belirtildi. Savcılığın önümüzdeki dönemde Demirbaş’ı gözaltına alan Cinayet Büro polislerinin tanık olarak ifadesine başvurabileceği belirtiliyor.

Öte yanan yandan Ateş soruşturması nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça’nın ‘Orhun Haber’ adlı hesap üzerinden hedef alınmasıyla ilgili gözaltına alınan iki kişiden birinin Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Mert Kerim Ejder olduğu ortaya çıktı. Ejder’in Twitter’daki Orhun Haber hesabını kullandığı iddia edildi.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık 2022 tarihinde Ankara’nın en işlek noktalarından olan Çukurambar’da tetikçi olduğu iddia edilen Eray Özyağcı tarafından beş kurşunla vurularak öldürülmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x