Murat Yetkin: Cumhurbaşkanı Erdoğan siyasi hayatının en zor kararlarından birinin eşiğinde

Gazeteci Murat Yetkin, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın siyasi hayatının en zor kararlarından birinin eşiğinde olduğunu belirterek, “Siyasi riski yüksek bu stratejik adımı sadece Cumhurbaşkanı şapkasıyla değil AK Parti lideri şapkasıyla TBMM’de atması gerekiyor.” değerlendirmesini yaptı.

Meclis’in açılmasıyla bir dizi konunun gündeme geleceğini aktaran Yetkin, İsveç‘in NATO üyeliğinin de TBMM gündeminde yer aldığını hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı: 

“TBMM’nin kış dönemi ara tatili 16 Ocak’ta bitiyor. PKK’nın 12 Ocak saldırısına dek en öne çıkan tartışma gündemi Can Atalay davası üzerinden Anayasa Mahkemesi ile Yargıtay arasında çıkan tartışma, yani yargı kriziydi ve hâlâ gündemin en önemli maddelerinden. Ama 9 askerin şehit olduğu 12 Ocak saldırısı güvenlik konusunu öne taşıdı. TBMM, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın Genel Kurula son saldırı üzerine bilgi vermesiyle açılacak; tartışmalı bir oturum bekleniyor. Erdoğan’ın siyasi riski bulunan zor kararıysa Türkiye’nin sadece güvenliğini ve dış ilişkilerini değil, dolayısıyla ekonomisini de etkileyebilecek türden: ABD yönetimi F-16 satışı için adım atmadan İsveç’in NATO üyeliğini TBMM Genel Kurulunda oylatıp onaylatacak mı?

Bu yazı yetkinreport sitesinden alınmıştır…

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir