Meta, Twitter’a rakip yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor

Meta, şirketin merkezi olmayan bir sosyal ağ oluşturmak için çalıştığını doğruladı. Kaynaklara göre P92, Instagram markasını taşıyacak ve kullanıcıların Instagram kimlik bilgilerini kullanarak kaydolmasına ve oturum açmasına izin verecek ve ilk kayıttan sonra “Instagram’dan P92’ye veri paylaşımı sıfır değilse bile minimum düzeyde olacak”.

Uygulama merkezi olmadığı için bu, kullanıcıların kendi sunucularını kurabilecekleri ve içerik denetimi için kendi kurallarını belirleyebilecekleri anlamına geliyor. Bir kaynak, uygulamanın kullanıcıların gönderilerini diğer sunuculardakilere yayınlamasına izin vereceğini söyledi, ancak birbirlerini takip edip edemeyeceklerini göreceğiz.

Meta, Twitter’a rakip yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor

Meta, şimdiden uygulamanın kesinlikle sahip olmasını istediği özelliklerin bir listesine sahip: ön izlemeli gönderiler için dokunulabilir bağlantılar, paylaşılabilir resimler ve videolar ve ayrıca doğrulama rozetleri.

Kaynaklar, şirketin rozetleri için de bir ücret talep edip etmeyeceğini söylemedi, ancak Meta’nın şubat ayında Facebook ve Instagram için ayda 12 dolarlık ücretli bir doğrulama hizmeti başlattığını belirtmekte fayda var. Kullanıcılar, yorum bırakma ve özel mesaj gönderme olanağına sahip olacak, ancak bunlar uygulamanın ilk sürümünde mevcut olmayabilir. Ve bu noktada Meta, kullanıcılara gönderileri Twitter’da yapabildikleri gibi yeniden paylaşma özelliği verilip verilmeyeceğinden emin değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir