“Kızımı Okula Bebek Beziyle Gönderiyorsam Ne Olmuş?” Açıklaması Yapan Kadın Tepki Çekti!

Bir anne kendi kızını bazen tuvalet eğitimi için zaman bulamadığından bezle okula gönderdiğini itiraf etti. Çalışan kadınların böyle şeylere vakti olmadığını iddia eden kadın insana ‘Çocuğuna tuvalete gitmeyi öğretmeye vaktin olmayacaksa çocuk yapmasaydın.’ dedirtiyor. Detaylar için buyurun haberimize. ?

Kaynak: https://www.dailystar.co.uk/real-life…

Shona Sibary adlı bir kadın küçük çocuğunu gece beziyle okula gönderdiğini söyledi.

Ebeveyn olmanın zorlu bir görev olduğu aşikar. Ancak bazı insanlar bu yolculukta gerçekten de yolda kalıyor gibi.

“Çalışan bir anne olarak her şeyi yapmaya yetişemiyorum.”

Sibary en büyük çocuğu Flo’yu büyütürken geçirdiği zamanı düşündüğünde, serbest yazı kariyerini çocuk bakımıyla birleştirmenin bir noktada hayatını mahvettiğini söyledi. Diğer annelerin de kendilerini benzer durumlarda buldukları zamanlar olmuş olması gerektiğini belirtti. 

Kendisi ayrıca tüm annelerin, işi çocuk bakımına tercih etmek zorunda kaldıkları için ‘pişmanlıkla dolu’ anları olması gerektiğini iddia etti.

“Çocuklarımı gece bezleriyle okula gönderiyorum ve insanların ne düşündüğü umrumda değil.”

Her şeyi bir arada yürütmenin çok zor olduğunu itiraf etti. Ayrıca en küçük kızı Dolly’nin, dört yaşına girdikten sadece bir hafta sonra okula başladığını itiraf etti. Okula giderken hala gece bezleri giyiyordu. Anne, çok çalıştığını ve zamanını Dolly’yi tuvalete oturmaya teşvik etmek için harcamadığını söyledi, ancak bunu yapmayı seçtiğini belirtti.

Ona hak veren kişiler de mevcut.

Bu annenin açıklamalarına karşılık bir doktor; ‘Kanım kaynadı. Ancak, sözlerinin bir kısmına katıldığımı itiraf etmeliyim. Tuvalet eğitimi zordur. Ve inanılmaz derecede sıkıcı. Dördüncü çocuğum Dolly’yi doğurduğumda ebeveynlik zorluğundan o kadar sıkılmıştım ki neredeyse ondan kaçmak için işe geri döndüm.’ dedi.

Sibary bebek bakıcılarından memnun kalmadığı için böyle bir yola başvurmuş.

‘Ofiste etkili çalışabilmem için bir bebek bakıcısı tutmam gerektiğinin farkındaydım. Ancak kreşler benim yapabileceğim kadar iyi bir iş çıkaramadı. Param niye boşa gitsin ki?’ açıklamaları gittikçe tuhaf bir hal almaya devam etti.

“Ve bu muhtemelen tüm çocuklarımın hala altına işemelerinin nedeni.”

‘Öte yandan, tanıdığım diğer çalışan annelerin çoğu, küçüklerinin her gelişim aşamasında olabildiğince hazır olmak için şiddetle mücadele etti. Ben etmek istemedim.’

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x