Isparta’nın gülüne rakip olabilir! Tokat’ta üretip Türkiye’ye satıyor

Tarihi Tokat Taşhan’da faaliyet gösteren “Sulusokak” adlı markanın kurucusu 22 yaşındaki genç girişimci Ali Ulvi Say satışını yaptığı Ak Zambak ürünleri Tokat’ta üretilip Türkiye’de satılıyor. Say, akzambaktan elde edilen kolonya, sabun ve reçel gibi ürünlerin Isparta’nın gül ürünlerine rakip olarak piyasada yer bulacağını söyledi. Karaca, “Şu an nasıl gül bitkisinden çok çeşitli ürünler elde ediliyorsa biz de aynı şekilde akzambaktan çeşitli ürünler üretmeyi planlıyoruz. Ürün çeşitliliğini arttırmayı ve Tokat’ımıza ait bu ürünü önce tüm Türkiye’ye sonra tüm dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz.” dedi.

“AKZAMBAK TANITILDIĞI TAKDİRDE ÇOK İLGİ GÖRECEK”

Akzambaktan yapılan ürün yelpazesini genişletmek ve geliştirmek istediklerini kaydeden Genç Girişimci Ali Ulvi Say, “Yeni bir girişimle Sulusokak markamızı kurduk. Tokat’a kazandırdık. Tokat’ta yetiştirilen ürünlerimizi ambalajlayarak Türkiye’nin her yerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Böyle bir girişim içerisinde akzambak çiçeğimizden elde edilen ürünlerimiz içerisinde reçelimiz, kolonyamız ve sabunumuz mevcut. Nasıl ki Isparta’nın gülü meşhur, Tokat’ımızın da akzambağı meşhur. Tokat’ta  yavaş yavaş akzambak içeren ürünler elde edilmeye başlandı. Akzambak reçelimiz lezzet olarak gerçekten üst sınıra taşınabilecek bir ürün. Ama şu an o ilgiyi daha görmemesinin sebebi tam anlamıyla tanıtılmamış olması.  Tanıtıldığı takdirde gayet ilgi görebilecek, lezzetiyle de herkes tarafından beğenilebilecek bir ürün. Ürünlerimizi internet üzerinden ulaştırdığımız müşterilerimizin bize geri dönüşü çok olumlu oluyor. Biz de bundan gayet memnun olduğumuzu kendilerine iletiyoruz. Akzambak sabunumuz özellikle aydınlatıcı olmasıyla biliniyor. Bu özelliği açısından çok tercih edilen bir ürün alanlarda genelde memnun kalıyor. Akzambak kolonyasını da kendi mağazamızda, tarihi bir noktada Taşhan da satıyoruz. Taşhan’da insanlar geçerken bu kokuyu duydukları zaman durup mağazamızı ziyaret ediyorlar. Dikkat çekici bir koku, insanlar tarafından da gayet beğenilen bir ürün. Uzun süredir de satışını yaptığımız bir ürün. Şu an nasıl gül bitkisinden çok çeşitli ürünler elde ediliyorsa biz de aynı şekilde akzambaktan çeşitli ürünler üretmeyi planlıyoruz. Ürün çeşitliliğini arttırmayı ve Tokat’ımıza ait bu ürünü önce tüm Türkiye’ye sonra tüm dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

“KEŞFEDİLDİĞİNDE TÜRKİYE VE DÜNYADA SES GETİRECEĞİNE İNANIYORUM”

Akzambak ürünlerine güvendiklerini belirten Say, “Tokat’ımızda çok önemli ürünlerimiz var. Sadece akzambak için değil farklı çeşitli ürünlerimiz de var ama hak edilen değeri gördüğünü düşünmüyorum. Bu ürünler keşfedildiği zaman gerçekten Türkiye’de olsun, dünyada olsun ses getireceğine inanıyorum. Kalitesinden ve lezzetinden şüphemiz yok. Ayrıca gerçekten çok özveriyle çalışan insanlarımız da var. Emek veriyorlar. Bu ürünleri soframıza kadar ulaştırırken birçok emekten geçiyor. Hak ettiği değeri alırsa inşallah herkesin mutlu olacağına inanıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir