iPhone 15 Pro ve Pro Max ısınma sorunu için suçlu bulundu! İşte sorunun çözümü

Apple, iPhone 15 Pro ve Pro Max ısınma sorunu için suçluları buldu. Firma bugün yaptığı açıklamada bazı üçüncü taraf yazılımların ve iOS 17 hatalarını sorumlu tuttu. Buna göre Apple, iPhone 15 Pro ve Pro Max ısınma sorunu için bir yazılım güncellemesi yayınlayacak. Bu güncellemenin iOS 17.1 ile gelme ihtimali yüksek.

iOS 17.1 güncellemesi ile iPhone 15 Pro ve Pro Max ısınma sorunu bitecek mi?

Ming Chi Kuo’nun ortaya çıkardığı ve iPhone 15 Pro ve Pro Max ısınma sorunu büyüyor. Apple ise son yaptığı açıklamada sorunun genel anlamda arka planda çalışan üçüncü taraf uygulamalarına attı. Bu analize göre özellikle Instagram’ın da bu ısınma sorununda büyük payı var. Yine Uber uygulaması ve Asphalt 9 oyunu da bu ısınma sorununun sorumluları arasında.

Apple, aslında yaptığı açıklamada iPhone 15 Pro ve Pro Max ısınma sorunu için iOS 17’ye uyum sağlayamayan tüm uygulamaları hedef alıyor.

Apple, özellikle bazı analizlerde ortaya atılan donanımsal ve tasarımsal bir sıkıntı olmadığı görüşünde. Özellikle Ming Chi Kuo Titanyum kasanın ısınma sorununa neden olabileceğine işaret etmişti. Yine iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde ek soğutma önlemleri de yer almıyor.

Şimdiye kadar genelde Android amiral gemisi modellerde görülen bu aşırı ısınma sorunu, son dönemde özel soğutma birimleri ile çözüldü. Apple ise bu sorunu muhtemelen iOS 17.1 güncellemesi ile yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x