Cumhurbaşkanı Erdoğan Bir Kez Daha Helallik İstedi

Türkiye’yi yasa boğan depremler sonrası Adıyaman’da istediği helallikle gündem olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kez Hatay’da benzer bir açıklamada bulundu.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremde 50 bin yakın insanımız hayatını kaybetmişti.

11 ilde yıkıma yol açan depremlerle ilgili en büyük tartışmalardan biri halen kurtarma faaliyetlerinde gecikme yaşandığı iddiası.

Muhalefet partileri AFAD ve Kızılay gibi kurumların bölgede ilk 72 saatte yeterince koordine hareket edemediğini savunurken, Türk Silah Kuvvetleri’nin de yardım faaliyetlerine katılmakta geciktiğini öne sürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün, depremin en çok etkilediği lllerin başında gelen Hatay’a ziyarette bulundu. Erdoğan’a MHP lideri Devlet Bahçeli de eşlik etti.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada, “Her türlü gayreti göstermemize rağmen sıkıntılar yaşadıysanız bize düşen sizlerden helallik istemektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, ‘Tek bir vatandaşımın bile deprem yüzünden doğduğu, büyüdüğü, yaşadığı şehri terk etmesine gönlümüz razı değil, ne yapacaksak burada yapacağız. Bu mücadeleyi beraber yürütecek, beraber yeni bir geleceği inşa edeceğiz‘ ifadelerini kullandı.

27 Şubat’ta yine Bahçeli’yle Adıyaman’a giden Erdoğan burada yaptığı konuşmada “Maalesef ilk birkaç gün arzu ettiğimiz etkinlikte çalışma yürütemedik. Bunun için sizden helallik istiyorum” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir