Canan Karatay doğru tüketimini anlattı! Meğer sütü yıllardır yanlış içiyormuşuz…

Çapıcı açıklamalarıyla beyinleri yakan Canan Karatay, bu kez sütün fişini çekti. En güçlü kalsiyum deposu olan süt hakkında Canan Karatay, yıllardır yapılan yanlışın altını çizdi. Yıllardır yanlış içtiğimizi açıklayan Karatay, Anadolu’nun gizemli olan sarımsaklı süt tarifini önerdi.

Sarımsaklı sütün nasıl hazırlanacağının altını çizen Karatay, süt sık sık sade tüketilince gaz sıkışmasına neden olur. İçeriğindeki laktoz sindirim sistemindeki yapıyı bozduğunu hatırlattı. Bu yüzden sarımsaklı sütü yeniden raflara çıkarılmasını tavsiye etti.

PEKİ SARIMSAKLI SÜTÜN FAYDALARI NELERDİR?

Üst solunum yolu hastalıklarını sıklıkla yaşayanlar için en güçlü antibiyotiktir. Sarımsaklı süt boğaz ve akciğerlere yerleşen virüsleri anında bertaraf ederek rahat bir nefes alınmasını destekler.

Kan içinde yükselen kolesterol seviyesini düşürerek kalp ve damar hastalıklarının yaşanma riskini azaltır.

Kemiklerde azalan sıvı romatizma ve eklem ağrılarına neden olur. Sarımsaklı süt bunun için en doğal ilaçtır.

Uzun süre uyku sorunu yaşayanlar için en doğal ilaç kabul edilir. Sadece rahat bir uyku sağlamaz aynı zamanda sinir sistemini güçlendirerek ruhsal hastalıkların da önüne geçer.

SARIMSAKLI SÜT NASIL HAZIRLANIR?

1 su bardağı kaynayan sütün içine 1 diş sarımsak atın. Süt taşmadan ocaktan alın. İçindeki sarımsağı çıkartıp içine bir çay kaşığı bal koyup karıştırarak tüketin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir