Aylin Kotil’in hedefinde eski eşi Mustafa Sarıgül var

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde en büyük mücadeleye sahne olacak İstanbul için CHP’de büyük bir adaylık rekabeti yaşanıyor. Şişli Belediye Başkanı olan Muammer Keskin’in de tekrar adaylık başvurusu yaptığı ilçede Serdar Kurşun, Özgür Düzgün, Umut Şenol, Hayri İnönü, Aylin Kotil, Mustafa Demir, Emin Vahap Şimşek, Hıdır Tanrıverdi, Kenan Malkoç, Bekir Karagül, Özgür Gülkanat, Çetin Keçeli, Turgay Keskin, Metin Öcalan, Muhterem Aktaş, Orhan Beğenmiş, Mustafa Akın Özerdem, Gizem Karasu ve Hasan Sezgin gibi isimler de başvuru yaptı. CHP Şişli Aday Adayı Aylin Kotil, bir anket yaptırdı. Yaptırdığı ankette önceki belediye başkanlarından Şişli halkının memnuniyetsizliğini aktardı. Eski Eşi Mustafa Sarıgül’ün 0.14 oy aldığı ankettte Aylin Kotil yüzde 18.7 oy aldı.

Anketi Instagram hesabından paylaşan Aylin Kotil şunları yazdı:

“2019 seçimlerinde büyükşehir başkanlarını araştırma sonuçlarıyla o bölgedeki seçmenler belirlemişti. Lobiler, kulisler, ‘adamlar’ değil, doğrudan halk belirleyiciydi. Fena mı oldu? Bu sayede @ekremimamoglu @yavasmansur @zeydankaralar01 @vahapsecer gibi isimler hepimize bahar coşkusu yaşattı.

Kent merkezlerindeki CHPli seçmen, eğer mevcut başkandan memnun değilse, bir kez daha “tepeden indirme” adaya mecburen oy vermek istemiyor. Belki de bu nedenle özellikle merkez ilçelerde kadın aday talebi %100’lere yaklaşıyor.

Şişli’de seçmen eğilimleri de böyle. Şişli kadın aday istiyor ve çoğunluğu doğrudan beni istiyor. Hiç yardımsız sorularda bile adım açık ara önde çıkıyor.

Bu net seçmen talebini görmezden gelip, bir kez daha “nasıl olsa oy verecekler” diye farkı bir isim önerilirse ne olur? Atatürk için, laiklik için, yaşam tarzı için oy veren vefalı seçmen istemese bile yine oy verir ama diğer partilere oy kayışı artar. AK Parti’den gelecek seçmen gelmez. Ve bunun İBB seçimine de negatif etkisi olur.

Bu söylediklerim yorum değil, araştırma sonuçlarından ortaya çıkan düz gerçekler.

Kendi siyasi kariyeri de halkın sevgisi ve bunun veri sonuçlarıyla oluşan sevgili büyükşehir başkanımız Ekrem İmamoğu başta, tüm yöneticilerin tarafsız bilimsel karar alacağına inançla Şişli için 7/24 çalışmaya devam ediyorum. #ŞişliŞimdi”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x